Lenovo ThinkPad Professional 14.0-inch Top-Load Laptop Bag
Price: JOD 50.00
Earning In Reward Points:
0
-
Free delivery
- Availability:
- In Stock
- Product Code:
- 4X40W19826
- Brand:
- Lenovo
| General Information | |
|---|---|
| Category | Computer bags |
| Description | Lenovo ThinkPad Professional Slim Topload - Notebook carrying case - 14.1" - black - for ThinkPad P14s Gen 2; X13 Gen 2; V14 IGL; Yoga 6 13; Yoga Slim 7 Pro 14 |
| Manufacturer | Lenovo |
| Main Specifications | |
| Carrying Case / Carrying Strap |
|
| Dimensions & Weight / Depth | 6 cm |
| Dimensions & Weight / Height | 26 cm |
| Dimensions & Weight / Weight | 635 g |
| Dimensions & Weight / Width | 37.5 cm |
| Header / Brand | Lenovo |
| Miscellaneous / Product Color | Black |
| Notebook Compatibility Dimensions / Notebook Compatibility | 14.1 in |
| Packaged Quantity | 1 |
| Product Type | Notebook carrying case |
| Service & Support / Type | Limited lifetime warranty |
| Compatibility Information | |
| Designed For | Lenovo IdeaPad Flex 5 14ALC7 82R9 |
| General | |
| Carrying Strap | Shoulder carrying strap, trolley strap, top carry handle |
| Closure Type | Zipper |
| Color | Black |
| Depth | 6 cm |
| Features | Padded notebook compartment |
| Height | 26 cm |
| Inner Dimensions | 33.6 cm x 6 cm x 23.5 cm |
| Notebook Compatibility | 14.1" |
| Product Material | Polyurethane, 1680D polyester |
| Product Type | Notebook carrying case |
| Shipping Dimensions (WxDxH) / Weight | 39 cm x 9 cm x 32 cm / 661 g |
| Weight | 635 g |
| Width | 37.5 cm |
Product Reviews
Related Products
Latest Products


















