HP Renew Travel up to15.6-inch BackPack Water-Resistant 2 Quick Access 1 Water Bottle Gray
Price: JOD 20.00
Earning In Reward Points:
0
-
Free delivery
- Availability:
- In Stock
- Product Code:
- 2Z8A3AA
- Brand:
- HP
Product Features
Sustainably made
- Make a positive impact on the planet with a bag made from recycled materials, which helps decrease pollution.
- The responsible co-traveler in town
Travel responsibly. Adjustable straps help you move comfortably while its multiple pockets help you organize your bag neatly. - Mobility made easy
Make travel transfers easy-breezy. Use trolley straps to hang your bag onto the trolley. - Carry comfortably
Carry-on through travel transfers easily with convenient handles and pads across the bag. - Designed to stay dry
Keep your PC, documents and personal items safe with water-resistant material that's designed to stay dry. - Right place for everything
External and internal pockets help you organize all your contents neatly. Secure your laptop with a dedicated laptop pocket.
Special Features
- Sustainably made
- The responsible co-traveler in town
- Mobility made easy
- Carry comfortably
- Designed to stay dry
- Right place for everything
Product Specification
| Product Type | Notebook carrying backpack |
| Product Material | Polyester |
| Width | 43 cm |
| Depth | 29 cm |
| Height | 14 cm |
| Weight | 650 g |
| Shipping Dimensions (WxDxH) / Weight | 43 cm x 29 cm x 14 cm / 650 g |
| Notebook Compatibility | 15.6" |
| Notebook Supported Sizes | Up to 15.6" / |
| Additional Compartments | 4 x external pockets, key fob, 9 x internal pockets |
| Features | Water resistant |
| Compartments Quantity | 1 |
| Miscellaneous | Miscellaneous |
| Product Recycled Content | 72 % |
Product Reviews
Related Products
Latest Products

















-550x400.jpg)