Dell Inspiron 14 5440 13Gen Intel Core i5 10-Core Portability & Productivity w/ 16GB DDR 5 512GB SSD 14" Display & DDR5 Memory (Customized) - Carbon Black
Dell Inspiron 14 5440 13th Gen Intel Core i5 1334U up to 4.6GHZ 10-Core 12MB Cashe , 16GB DDR5-3200 MHz RAM , 512 GB PCIe® NVMe™ M.2 SSD ,Intel® UHD Graphic Card , 14.0" WVA Full HD+ (1920 x 1200) Anti-Glare 250 nit Narrow Border LED-Backlit , Camera , Wireless , Bluetooth , Backlit English (Arabic Optional) Keyboard ,Windows 11 Home
Price: JOD 399.00
Earning In Reward Points:
0
-
Free delivery
- Availability:
- In Stock
- Product Code:
- i5440-5463BLK-PUS
- Brand:
- Dell
Inspiron 14 5440 Laptop
Portability and productivity
The latest Intel Core processors along with Intel Graphics come together for productivity on the go.
| Product Specifications | |
|---|---|
| Color | Black |
| Processor | |
| Processor Type | I5 |
| processor Generation | 13th Generation |
| Processor Family | Intel Core i5-1334U |
| Processor Speed | up to 4.6GHz |
| Number of Cores | 10 - Cores |
| Memory | |
| RAM Size | 16GB |
| Memory Bus | DDR5 |
| Display | |
| Screen Size | 14.0" |
| Screen Resolution | 1920 x 1200 FHD+ |
| Graphics Module | |
| Chipset Model | Intel UHD Graphic |
| Hard Driver | |
| Storage Capacity | 512GB |
| Storage Technology | SSD |
| Inputs & Outputs | |
| Ports | 2x USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) ports
1x USB 3.2 Gen 2 (10 Gbps) Type-C® with Power Delivery and DisplayPort™ 1x headset (headphone and microphone combo) port 1x HDMI 1.4 port* 1x power-adapter port |
| Operating System | |
| Operation System | Windows 11 Home |
| Hardware Specification | |
| Network Media | Wi-Fi 6 (WiFi 802.11ax)
Bluetooth® 5.3 |
| Support Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
Product Reviews
Related Products
Latest Products












-550x400.jpg)
