ASUS Zenbook A14 Copilot+ PC Nnapdragon X Elite 78 12-Cores AI-Powered up to 18 hours Ultra -Lightweight 980g w/ Dedicated Copilot Key & OLED - Iceland Gray GM
ASUS Zenbook A14 12-Core up to 3.4GHz 42M Cashe , 16GB LPDDR5X Memory , 1TB M.2 NVMe™ PCIe® 4.0 Performance SSD , Qualcomm® Adreno™ GPU , 14.0" OLED Full HD+ WUXGA (1920 x 1200) 0.2ms 60Hz 600nits HDR 100% DCI-P3 1.07 billion colors, Glossy display, 70% less harmful blue light, Full HD Camera , Wireless , Backlit Arabic / Keyboard Keyboard , Windows 11 Home
Price: JOD 1,099.00
Earning In Reward Points:
0
-
Free delivery
- Availability:
- In Stock
- Product Code:
- UX3407RA
- Brand:
- ASUS
From the manufacturer





| Product Specifications | |
|---|---|
| Color | Iceland Gray |
| Processor | |
| Processor Type | Snapdragon X Elite |
| Processor Family | X1E-78-100 |
| Processor Speed | up to 3.4GHz Max Turbo |
| Number of Cores | 12 - Cores |
| Memory | |
| RAM Size | 16GB |
| Memory Bus | DDR5 |
| Display | |
| Screen Size | 14.0" |
| Screen Resolution | 1920 x 1200 OLED |
| Graphics Module | |
| Chipset Model | Qualcomm® Adreno™ |
| Hard Driver | |
| Storage Capacity | 1TB |
| Storage Technology | SSD |
| Inputs & Outputs | |
| Ports | 1x USB 3.2 Gen 2 Type-A (data speed up to 10Gbps)
2x USB 4.0 Gen 3 Type-C with support for display / power delivery (data speed up to 40Gbps) 1x HDMI 2.1 TMDS 1x 3.5mm Combo Audio Jack |
| Operating System | |
| Operation System | Windows 11 Home |
| Hardware Specification | |
| Network Media | Wi-Fi 7(802.11be) (Triple band) 2*2
Bluetooth® 5.4 Wireless Card |
| Support Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
Product Reviews
Related Products
Latest Products

















