ASUS Vivobook 14, 14" FHD IPS, 13th Gen Intel Core i5-1335U, 8GB DDR4 RAM, 512GB M.2 PCIe NVMe, Intel® Iris® Xe Graphics, Quiet Blue Home & Light Use Laptop
ASUS Vivobook 15 Intel Core i5-1335U 13Gen up to 4.7Ghz 10-Cores 12M Cash, 8GB DDR4-3200 MHz Memory , 512 GB PCIe® NVMe™ M.2 SSD, Intel Iris Xᵉ Graphic Card (With Dual-Channel Memory) ,14.0" Full HD (1920 x 1080) LED Backlit 60Hz 250nits 45% NTSC color gamut, Anti-glare display, Camera , Wireless , Bluetooth , Arabic / English Keyboard , Dos
Price: JOD 379.00
Earning In Reward Points:
0
-
Free delivery
- Availability:
- Out Of Stock
- Product Code:
- X1404VA-NK467
- Brand:
- ASUS
ASUS Vivobook 15













| Product Specifications | |
|---|---|
| Color | Silver |
| Processor | |
| Processor Type | I5 |
| processor Generation | 13th Generation |
| Processor Family | Intel Core i5-1335U |
| Processor Speed | up to 4.7GHz |
| Number of Cores | 10 - Cores |
| Memory | |
| Memory Type | 3200MHz |
| RAM Size | 8GB |
| Memory Bus | DDR4 |
| Display | |
| Screen Size | 14.0" |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 FHD |
| Graphics Module | |
| Chipset Model | Intel Iris Xe |
| Hard Driver | |
| Storage Capacity | 512GB |
| Storage Technology | SSD M.2 |
| Inputs & Outputs | |
| Ports | 1x USB 2.0 Type-A1x USB 3.2 Gen 1 Type-C
2x USB 3.2 Gen 1 Type-A 1x HDMI 1.4 1x 3.5mm Combo Audio Jack 1x DC-in |
| Operating System | |
| Operation System | Free Dos |
| Hardware Specification | |
| Network Media | Wi-Fi 6(802.11ax) (Dual band) 1*1Bluetooth 5.2 |
| Support Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
Product Reviews
Related Products
Latest Products












