ASUS ROG Strix G18 G815LM Intel Core Ultra 9 Gen II 275HX 24-Cores w/ 32GB DDR5 1TB SSD NVIDIA RTX™ 5060 8GB DDR7 & 144Hz Display , Volt Green
ASUS ROG Strix G18 G815LM-S8090 Intel Core Ultra 9 275HX up to 5.4GHz 36M Cash 24-Cores , 32GB DDR5-5600 SO-DIMM up to 64GB , 1TB PCIe® 4.0 NVMe™ M.2 Performance , 18" IPS WUXGA Full HD+ (1920x1200) Anti-glare , sRGB: 100%, Refresh Rate: 144Hz, Response Time: 3ms, G-Sync, MUX Switch + NVIDIA® Advanced Optimus, Support Dolby Vision HDR : Yes , NVIDIA® GeForce RTX™ 5060 Laptop GPU ROG Boost: 1610MHz (1560MHz Boost Clock+50MHz OC, 100W+15W Dynamic Boost) 8GB GDDR7, Full HD Camera , Wireless , Bluetooth , Backlit Chiclet Keyboard 4-Zone RGB . 1 Year Warranty , Dos
Price: JOD 1,749.00
Earning In Reward Points:
0
-
Free delivery
- Availability:
- In Stock
- Product Code:
- G815LM-S8090
- Brand:
- ASUS
| Product Specifications | |
|---|---|
| Color | Volt Green |
| Processor | |
| Processor Type | Ultra 9 |
| processor Generation | Ultra 9 |
| Processor Family | Intel Ultra 9-275HX |
| Processor Speed | up to 5.4GHz |
| Number of Cores | 24 - Cores |
| Memory | |
| RAM Size | 32GB |
| Memory Bus | DDR5 |
| Display | |
| Screen Size | 18.0" |
| Screen Resolution | 1920 x 1200 IPS FHD+ |
| Graphics Module | |
| Graphic Memory | 8GB DDR7 |
| Chipset Model | Nvidia GeForce RTX 5060 |
| Hard Driver | |
| Storage Capacity | 1TB |
| Storage Technology | SSD |
| Inputs & Outputs | |
| Ports | 1x 3.5mm Combo Audio Jack
1x HDMI 2.1 FRL 3x USB 3.2 Gen 2 Type-A (data speed up to 10Gbps) 1x USB 3.2 Gen 2 Type-C support DisplayPort™ / power delivery / G-SYNC 1x Thunderbolt™ 4 support DisplayPort™ / power delivery 1x RJ45 LAN port |
| Operating System | |
| Operation System | Free Dos |
| Hardware Specification | |
| Network Media | Wi-Fi 7(802.11be) (Triple band) 2*2
Bluetooth® 5.4 |
| Support Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
Product Reviews
Related Products
Latest Products






















-550x400.jpg)