Apple Mac Studio Apple M4 MAX (512GB/36GB) 14‑core CPU & 32‑core GPU The Most Powerful Mac Ever Made w/ Thunderbolt 5 Ports
Apple Mac Studio Apple M4 MAX Chip up to 4.5Ghz 14-Cores, 36GB LPDDR5 Unified Memory , 512GB Solid State Drive (SSD) , Apple M4 32-Core Graphic Card , Wi-Fi 6E (802.11ax) ,10Gb Ethernet (RJ-45 connector) Bluetooth 5.3 , macOS 15.3.2 (24D2082)
Price: JOD 1,799.00
Earning In Reward Points:
10
-
Free delivery
- Availability:
- In Stock
- Product Code:
- MU963AE
- Brand:
- Apple
Apple Mac Studio
| Processor | |
|---|---|
| Processor Type | M4 |
| processor Generation | 2025 |
| Processor Family | M4 14-Cores |
| Processor Speed | up to 4.5GHz |
| Number of Cores | 14 Cores |
| Memory | |
| Memory Type | LPDDR5 |
| RAM Size | 36GB |
| Graphics Module | |
| Graphic Card Model | Shared Memory Apple M4 14-core |
| Hard Driver | |
| Storage Capacity | 512GB |
| Storage Technology | SSD |
| Inputs & Outputs | |
| Ports | Four Thunderbolt 5 (USB‑C) ports with support for:
Thunderbolt 5 (up to 120Gb/s) USB 4 (up to 120Gb/s) USB 3 (up to 10Gb/s) DisplayPort 2.1 Two USB 3 (USB‑A) ports (up to 5Gb/s) HDMI 2.1 port 10Gb Ethernet 3.5 mm headphone jack On front (M4 Max): Two USB‑C ports (up to 10Gb/s) SDXC card slot (UHS-II) |
| Operating System | |
| Operation System | macOS 15.3.2 (24D2082) |
| Support Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
Product Reviews
Related Products
Latest Products






















