Apple iMac All-In-One Desktop Apple M1 8‑core CPU & 8‑Core GPU (256GB/8GB) w/ 24" 4.5K Retina Display - Silver
Apple iMAC M1 up to 3.2Ghz 8-Cores Total L1/L2/L3 34M Cash, 8GB LPDDR4 Memory , 256GB Solid State Drive (SSD) , Apple M1 8-Core Graphic Card ,24" Retina (4480x2520) 218 pixels per inch 1 Billion Colors 500 nits Wide color (P3) True Tone Technology , 1080p FaceTime HD camera , Wireless , Bluetooth , Magic English (Arabic Optional) Keyboard , Magic Mouse , macOS
Price: JOD 749.00
Earning In Reward Points:
0
-
Free delivery
- Availability:
- In Stock
- Product Code:
- MGPC3E
- Brand:
- Apple
Apple iMac All-In-One







Apple iMac All-In-One







| Product Specifications | |
|---|---|
| Color | Silver |
| Multimedia | Magic Keyboaud & Magic Mouse |
| Processor | |
| Processor Type | M1 |
| processor Generation | Latest Model |
| Processor Family | M1 8-Cores |
| Processor Speed | up to 3.2GHz |
| Number of Cores | 8 - Cores |
| Memory | |
| Memory Type | LPDDR4 |
| RAM Size | 8GB |
| Memory Bus | 4200MHz |
| Display | |
| Screen Size | 24" |
| Screen Resolution | 4480 x 2520 |
| Graphics Module | |
| Chipset Model | Shared Memory Apple M1 8-core |
| Hard Driver | |
| Storage Capacity | 256GB |
| Storage Technology | SSD |
| Connectivity | |
| Wireless Network | Wi-Fi 6 (802.11ax)
Bluetooth 5.0 |
| Ethernet | Realtek RTL8125BG 10/100/1000/2500 Mbps
Wi-Fi 6E(802.11ax) (Dual band) 2*2 + Bluetooth® 5.3 Wireless Card |
| Inputs & Outputs | |
| Ports | 2x Thunderbolt / USB 4 ports
1x 3.5 mm headphone jack 1x Gigabit Ethernet 2x USB 3 ports (up to 10Gb/s) |
| Operating System | |
| Operation System | macOS |
| Support Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |
Product Reviews
Related Products
Latest Products




















-550x400.jpg)