APC Essential SurgeArrest 1 Outlet Black 230V Germany
-
Free delivery
Free Delivery
- Availability:
- Out Of Stock
- Product Code:
- PME1WB-GR
- Brand:
- APC
Description
Specifications
| Lead time | Usually in Stock |
|---|
| Main Input Voltage | 220 V 230 V 240 V |
|---|---|
| Input Connection Type | Schuko CEE 7/7P |
| Provided equipment | User manual |
| Colour | Black |
|---|---|
| Height | 9.32 cm |
| Width | 6.31 cm |
| Depth | 4 cm |
| Product weight | 0.05 kg |
| Mounting preference | No preference |
| Mounting mode | Not rack-mountable |
| Input power | 4000 W |
|---|---|
| Network frequency | 50/60 Hz |
| Maximum input current | 16 A |
| Number of power socket outlets | 1 |
|---|---|
| Outlet standard deviation | Schuko CEE 7 |
| Product certifications | CE |
|---|---|
| Marking | CE Mark |
| Ambient air temperature for operation | 0…40 °C |
|---|---|
| Relative humidity | 0…95 % |
| Operating altitude | 0...10000 ft |
| Ambient air temperature for storage | -15…45 °C |
| Storage Relative Humidity | 0…95 % |
| Storage altitude | 0.0000000000…15240.0000000000 m |
| Response time | 1 ns common mode |
|---|---|
| Common mode rejection | 45 dB |
| Peak current | 15 kAnormal mode |
| Surge energy rate | 680 J |
| Unit Type of Package 1 | PCE |
|---|---|
| Number of Units in Package 1 | 1 |
| Package 1 Height | 10 cm |
| Package 1 Width | 9 cm |
| Package 1 Length | 6.8 cm |
| Package 1 Weight | 0.07 kg |
| Unit Type of Package 2 | BB1 |
| Number of Units in Package 2 | 12 |
| Package 2 Height | 14 cm |
| Package 2 Width | 29 cm |
| Package 2 Length | 29 cm |
| Package 2 Weight | 2.05 kg |
| SCC14 | 10731304346965 |
Huntkey Power Strip 4 Outlet SZM401
JOD 5.00
Huntkey Smart Power Strip 3 Outlet
JOD 10.00
HUNTKEY POWER EXTENTION 5PORT PZC502-3
JOD 17.00
Lenovo ThinkCentre NEO 50t Gen 5 Tower 14GEN Intel Core i5 10-Cores 8GB RAM 512GB SSD w/ Wireless & Bluetooth - Black
JOD 439.00
MSI MAG 27CQ6F 27" Curved 1500R VA Rapid QHD 2K 180Hz 0.5ms HDR Ready Frameless Night Vision Less Blue Light w/ 2 x HDMI & DisplayPort - Black
JOD 219.00
Apple Mac Studio Apple M4 MAX (512GB/36GB) 14‑core CPU & 32‑core GPU The Most Powerful Mac Ever Made w/ Thunderbolt 5 Ports
JOD 1,799.00
Apple Mac MINI Apple M4 Chip (512GB/24GB) 10‑core CPU & 10‑core GPU Built for Apple Intelligence Gigabit Ethernet. Works with iPhone/iPad
JOD 889.00
Apple Mac MINI Apple M4 Chip (256GB/16GB) 10‑core CPU & 10‑core GPU Built for Apple Intelligence Gigabit Ethernet. Works with iPhone/iPad
JOD 529.00
Lenovo ThinkPad Edge E14 Gen 6 Intel® Ultra 5 12-Cores Intel® AI Boost Optimized Performance with Low-Power w/ 16GB DDR5 512GB SSD & Backlit keyboard
JOD 599.00
Lenovo ThinkPad Edge E14 Gen 7 Intel® Ultra 7 255H HIGH Performance 16-Core Intel® AI Boost w/ 16GB DDR5 1TB SSD & Backlit keyboard
JOD 759.00
Customers who bought this item also bought
Vention Cat.8 SFTP Patch Cable 15M Black
JOD 15.00
Vention Cat.8 SFTP Patch Cable 20M Black
JOD 22.00
Vention USB 3.0 Extension Cable 1.5M
JOD 4.50
















-550x400.jpg)